Origo DSR TI 04 Modemlerde Port Açma

Routerinizin setupına girebilmek için Internet Tarayıcınıza (Internet Browser) (Internet Explorer veya Netscape) Routerinizin IP nosunu (not almıştınız, örnek http://192.168.1.1) yazıp, Enter basın.

Size Kullanıcı Adı (User Name) ve Şifre (Password) soracaktır. Değiştirmediyseniz default değerlerini routerinizin kullanım klavuzundan (manuel) bulacağınız değerleri girin. Eğer kullanım klavuzunuz (manuel) yoksa Default değeri ;

User Name : Admin (A harfi büyük)

Password : Admin (A harfi büyük) girin.

OK basın.

Aşağıdaki HOME menüsü çıkacaktır. Bu menüden ADVANCED seçin.

Aşağıdaki ADVANCED menüsü çıkacaktır. Bu menüden Port Forwarding seçin.

Aşağıdaki Port Forwarding menüsü çıkacaktır. Bu menüde LAN IP : PCnizin IP Nosunu (not almıştınız, örnek 192.168.1.2) girin. User seçin ve New tıklayın.

Aşağıdaki Rule Management menüsü çıkacaktır. Bu menüde eMulenin kullandığı TCP:4662 portu açmak için aşağıdaki gibi doldurun. Apply basın.

Tekrar aynı menüde eMulenin kullandığı UDP:4672 portu açmak için aşağıdaki gibi doldurun. Apply basın.

Aşağıdaki gibi olmalıdır.

Şimdi Port Forwarding Menüsüne dönün. Available Rules penceresinde eMule seçip Add tıklayarak Applied Rules penceresine geçmesini sağlayın ve Apply tıklayın.

Apply butonu yaptıklarınızı geçici olarak kayıt edecektir. Sonra yaptıklarınızı kaydetmek için TOOLS seçin ve System Commands tıklayın.

Aşağıdaki System Commands menüsü çıkacaktır. Save All tıklayarak yaptıklarınızı kayıt edin.

Soldan Save & Reboot seçerseniz yaptıklarınız kayıt edilmiş olacaktır ve modeminiz yeniden açılıp kapanacaktır (Reboot edecektir).