PIKATEL AIRMAX Modemler için eMule ayarları;

Modeminizin setupına girebilmek için Internet Tarayıcınıza (Internet Browser) (Internet Explorer veya Netscape) http://192.168.1.1/html/index1.html yazıp, Enter basın.

Size Kullanıcı Adı (User Name) ve Şifre (Password) soracaktır. Değiştirmediyseniz default değerlerini modeminizin kullanım klavuzundan (manuel) bulacağınız değerleri girin. Eğer kullanım klavuzunuz (manuel) yoksa Default değerleri ;

Kullanıcı Adı : admin

Parola : password girin.

GİRİŞ basın.

Çıkan menüde yukarıdan Gelişmiş tıklayın. Soldaki menüden Port Yönlendirme tıklayın.

Çıkan menüde Yerel Ağ IP olarak PCnizin IP Nosunu yazın (bu örnekte 192.168.1.2 kullanılmıştır. Kategori penceresinde Kullanıcı seçin, Yeni tıklayın.

Kural Yönetimi menüsü çıkacaktır. Bu menüde eMulenin eD2K serverlarına bağlanırken TCP protokolüyle kullandığı 4662 nolu portu yönlendirmek için aşağıdaki gibi doldurup Uygula tıklayın.

Aynı şekilde eMulenin KAD bağlantısında UDP protokolüyle kullandığı 4672 nolu yönlendirmek için aşağıdaki gibi doldurup Uygula tıklayın.

Port Yönlendirme menüsüne dönün. Mevcut Kurallar penceresinden eMule seçin ve Uygulanmış Kurallar penceresine geçmesi için Ekle > tıklayın.

Son hali aşağıdaki gibi olmalıdır.

Son olarak yaptıklarınızı Araçlar menüsünden Kaydetin.