eMule ilk çalıştırıldığında içinde Sunucu Listesi içermeyebilir veya herhangi sebeblerle Sunucuları güncellemek gerekebilir. Sunucuları güncellemenin birden fazla yolu vardır. Bunları Seçenekler > Sunucu bölümünden ayarlamak mümkün olacaktır.

 

İlk seçeneğimiz İnternet üzerinden Güncellemedir

http://ed2k.2x4u.de/index.html

http://www.server-met.de/

Bu Adreste add to eMule linkine basmak yeterli olacaktır. Sunucular otomatik olarak eMule içine yüklenecektir. Yada Server.met dosyası üzerine Sağ Tıklanıp farklı kayıt edip eMuledeki Config klasörü içine indirilen Server.met buraya kopyalanabilir.

 

 

Seçenekler > Sunucular kısmından otomatik güncelleştirmeleri kaldırırsak Sahte serverler ve istenmeyen diğer sunucular engellenmiş olacaktır. Bunun için "Bir sunucuyua bağlanırken sunucu listesini güncelle" ve "Bir kullanıcı bağlandığında sunucu listesini güncelle" işaretlerini kaldırmamız yeterli olacaktır. Bir Sunucudan bağlantı kaybedildiğinde eMule otomatik olarak başka Sunuculara bağlanacaktır. Bunu engellemek için bir kaç Sunucuyu Statik sunucu listesine ekleyip buradan da "Sadece statik sunuculara otomatik bağlan" işaretlenirse sadece bizim istediğimiz Sunuculara otomatik bağlanacaktır.