Agresi Kullanıcılara Karşı BAN Sistemi

 

Eğer bir kullanıcı sizden bir dosya çekmek istiyor ise, sizden dosya talebinde bulunacaktır ve sizin hala geçerli bir gönderici olduğunuzun teyidini alabilmek için 10 - 20 dakika ara ile ayni dosya talebini yenileyecektir. Dosya taleplerini  hızlandırmak  için ayar uygulamak  mümkündür. Bu ayarlar, talepte bulunan istemcinin eDonkey kullanıcısı olması durumunda İndirme için daha yüksek şansı olacaktır.

eMule tekrar sorma sıklığı ile ilgilenmez çünkü boş gönderme slotu açılmadan yeni slot açmayacaktır ( gönderim değeriniz yükselmeyecektir). Sadece kullanmakta olduğunuz ağın kapasitelerini  boşa harcayacaktır ve kilitlenmesine neden olacaktır.

Yeni Ban sistemi çok yakin aralar ile ( her dosya için 10 dk dan az bir süre içinde)  talepte bulunan istemcileri Kara listeye alır ve sizden dosya çekmesini engeller. eMule'yi yeniden başlattığınız anda Ban listesi (kara  liste), sıfırlanmış olur .

Bir kullanıcı nasıl Ban listesine  alınır ve dosya çekmesi engellenebilir? :

>Dosya talepleri 10 dk dan az bir sureye ayarlanır ise
>İndirme hızını  artırmak  amacıyla, dosya yüklemeleri Duraklatma yani  beklemeye alınır ve yeniden başlatılır ise, çünkü bu uygulama yeni  bir dosya talebiyle eş değerde sayılır ve talep sayısını  her defasında artırmış olur (ki sık yapılması  yasak olan  bir uygulamadır).
>Kullanıcı( istemciler) her 2 dk da yeniden başlatılır ise ( her defasında yeni  bir dosya talebi  sayıldığı için)

Özetlemek  gerekir ise : Kullanıcılar tarafından,  tekrarlı bir şekilde gönderilmiş olan dosya taleplerini, eMule hiç bir şekilde kâle almıyor ( eMule / edonkey/ mldonkey/ shareaza. Çok Sık talep gönderen kullanıcılar Banlanıyorlar.