Karel 139 Modemlerde Port Açma

Modeminizin setupına girebilmek için Internet Tarayıcınıza (Internet Browser) (Internet Explorer veya Netscape) Modeminizin IP nosunu (not almıştınız, örnek http://10.0.0.2) yazıp, Enter basın.

Size Kullanıcı Adı (User Name) ve Şifre (Password) soracaktır. Değiştirmediyseniz default değerlerini modeminizin kullanım klavuzundan (manuel) bulacağınız değerleri girin. Eğer kullanım klavuzunuz (manuel) yoksa Default değerleri ;

User Name : admin

Password : admin girin. Log In basın.

Çıkan menüden yukardan Advanced tıklayın.

Çıkan Advanced menüsünde Port Forwarding tıklayın.

Çıkan Port Forwarding menüsünde LAN IP yazan yere PCnizin IP Nosunu Yazın Not almıştınız. Bu örnekte 10.0.0.5 kullanılmıştır. Category penceresinden User seçin.

Çıkan menüde New tıklayın.

Çıkan Rule Managament menüsünü eMulenin eD2K server bağlantısında TCP protokolü ile kullandığı 4662 nolu portu yönlendirmek için aşağıdaki gibi doldurun ve Apply tıklayın.

Aynı şekilde eMulenin KAD bağlantısında UDP protokolü ile kullandığı 4672 nolu portu yönlendirmek için aşağıdaki gibi doldurun ve Apply tıklayın.

Şimdi yaptıklarınız kayıt etmek için Sol tarafdaki pencereden Save Settings tıklayıp çıkan menüden yaptılarınızı save edin. Sonra Reboot (yeniden başlat) edin.