ZoomX4-5551A Modemlerde port açma;

Web tarayıcınızı açın. Ethernet girişini kullanıyorsanız, adres çubuğuna http://10.0.0.2 yazın ve klavyenin Enter tuşuna basın.

Ekrana gelecek olan iletişim kutusunda ilgili alanlara aşağıdaki kullanıcı adını ve şifreyi küçük harflerle girin ve OK ’yi tıklayın.

User Name: admin
Password: zoomadsl

Karşınıza aşağıdaki Basic Setup Menüsü çıkacaktır. Bu menüden Advanced Setup 'ı seçin.

Advanced Setup menüsünden NAT 'ı seçin.

Karşınıza Network Address Translation (NAT) Rule Configuration Menüsü çıkacaktır. Burda en son girilmiş Rule ID değerine bakın. Bu örnekte son girilen Rule ID değeri 5, sizde farklı olabilir budeğeri aklınızda tutun. Sonra NAT Option 'dan NAT Rule Entry 'i seçip Add butonuna basın.

Karşınıza aşağıdaki NAT Rule - Add Menüsü çıkacaktır.

Bu menüye eMulenin kullandığı TCP protocolunda port:4662 açmak için aşağıdaki resimdeki değerleri girin, bu örnekte Local IP adreslerine girilen PCnin IP değeri 10.0.0.4 'dir. Siz kendi PCnizin IP değerini (not almıştınız) girin. [son Rule ID değerini bir artırarak (bu örnekte 5+1=6)] ve Save Changes 'e basın.

Karşınıza aşağıdaki menü çıkacaktır. Burda son ilave ettiğiniz 6 numaralı NAT Rule görülecektir. Şimdi tekrar Add 'e basın.

Şimdi çıkan NAT Rule - Add menüsüne eMulenin kullandığı UDP protocolunda port:4672 açmak için aşağıdaki resimdeki değerleri girin, bu örnekte Local IP adreslerine girilen PCnin IP değeri 10.0.0.4 'dir. Siz kendi PCnizin IP değerini (not almıştınız) girin. [son Rule ID değerini bir artırarak (bu örnekte 6+1=7)] ve Save Changes 'e basın.

Karşınıza aşağıdaki menü çıkacaktır. Burda son ilave ettiğiniz 7 numaralı NAT Rule görülecektir. Şimdi yaptıklarınızı kayıt etmek için Write Settings to Flash butonuna basın.