ZyXel Prestige 650R31 ve 660R61 Modemlerde Port Açma

Routerinizin setupına girebilmek için Internet Tarayıcınıza (Internet Browser) (Internet Explorer veya Netscape) Routerinizin IP nosunu (not almıştınız, örnek http://192.168.1.1) yazıp, Enter basın.

Size Şifre (Password) soracaktır. Değiştirmediyseniz default değerlerini routerinizin kullanım klavuzundan (manuel) bulacağınız değerleri girin. Eğer kullanım klavuzunuz (manuel) yoksa Default değerleri ;

User Name : admin

Password : 1234 girin.

OK basın.

Aşağıdaki ekran çıkacaktır. Burda Advanced Setup altındaki NAT tıklayın.

Aşağıdaki ekran çıkacaktır. Burda SUA Only seçin Edit Details tıklayın.

Aşağıdaki ekran çıkacaktır. Buraya eMulenin kullandığı 4662 ve 4672 portları ve PCnizin IP nosunu (not almıştınız, bu örnekte 192.168.1.33) resimdeki gibi girin ve yaptıklarınızı kayıt etmek için alttaki Save tıklayın.

Paket seviyeli firewall olan modellerde (650R-31, 660R-61) fabrika ayarlarında var olan kısıtlamaları kaldırmak gerekir. Başa dönerek Advanced Setup altındaki Security linkine tıklayın.

Aşağıda gibi ama kutular dolu olan bir ekran çıkacaktır. Kutular dolu olduğu zaman, dışarıdan içeriye Telnet, FTP, TFTP, Web, SNMP trafigi engellenmektedir. Engellemeleri kaldırmak için onay kutularını aşağıdaki resimdeki gibi boşaltmalıyız (660H seisinde bu menü yok) ve Apply tıklamalıyız.